Підтримка ветеранів і родин загиблих Героїв: досвід Ніжинщини

Усі громади Ніжинського району мають програми, якими передбачена підтримка ветеранів війни або членів родин загиблих військовослужбовців. Деякі територіальні громади передбачили фіксовану суму фінансування, інші – виділення коштів за потребою.

Про це сьогодні, 4 січня, йшлося на нараді в Ніжинській РВА, до якої долучився заступник голови ОДА Іван Ващенко.

Також зібрання оговорило актуальний механізм реалізації ветеранської політики в районі та можливі варіанти його коригування.

«Так, держава уже має і ще розробляє різні інструменти підтримки ветеранів, як-от програми фахової перепідготовки, психологічної реабілітації та інше. Однак важливо це адаптовувати під місцеві реалії, – зазначив Іван Ващенко. – Зокрема, є потреба у фактичному (а не просто на папері) виокремленому відділі у структурі апарату районної військової адміністрації, що опікуватиметься саме цим напрямком. Усе за рахунок наявних кадрів, які зараз мають ці завдання далеко не в основних обов’язках».

Також заступник голови ОДА наголосив на можливостях, що вже доступні. Зокрема, Носівська ТГ скористалася програмою для соціально-професійної адаптації ветеранів (охочі змогли безкоштовно пройти навчання в автошколі), а от Ніжинська громада – поки без цієї опції.

Актуальним є питання громадських об’єднань. Адже гуртування людей зі спільним болем дає змогу його легше перенести. Потужні ГО «Єдина родина Чернігівщини» та «Родина воїна» – тому приклад. Наразі в Ніжинському районі нема власних таких організацій.

З очільником громади Олександром Кодолою обговорили можливості функціонування в місцевому ЦНАПі «Вікна ветерана».

«Тут важливо, аби людина, яка ще вчора штурмувала посадку десь біля Авдіївки, приїхавши додому у Ніжин, відчула турботу. Щоб її не ганяли з кабінету в кабінет, аби оформити законну допомогу», – наголосив Іван Ващенко.

Як запевнив міський голова Олександр Кодола, всі можливості для організації такого вікна є і найближчим часом це питання вирішиться.

Окрім того, Ніжин планує створення повноцінного ветеранського хабу за кошти донорів.

А от ознайомитися з позитивним досвідом подібної роботи представники з громад можуть в Чернігівському обласному центрі ветеранів війни, який працює з 2018 року.

У час війни студенти Ніжинського університету найчастіше обирають професію психолога. Викладачі відповідного факультету активно співпрацюють з європейськими школами, що мають досвід роботи, зокрема, і з військовими.

«На базі університету працює психологічна служба. Вона на волонтерських засадах активно надає послуги в громадах району. І це дуже затребувано і необхідно», – підкреслив начальник Ніжинської РВА Григорій Ковтун.

Принагідно Іван Ващенко обговорив з керівництвом навчального закладу перспективи розширення таких проєктів.

За інформацією Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте